typ
Home »

VIII Gala Lubuskiego Złotego Kłosa i Jubileusz 25-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej


22 października 2021r. w Nowej Soli odbyła się VIII Gala Lubuskiego Złotego Kłosa połączona z Jubileuszem 25-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Lubuski i Marszałek Województwa Lubuskiego.

 

W uroczystościach uczestniczyli licznie zgromadzeni rolnicy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z samorządem rolniczym, do których należy także TUW „TUW”.

 

Lubuski Złoty Kłos to konkurs dla rolników i gospodarzy z województwa lubuskiego mający na celu uhonorowanie ludzi, którzy swoją ciężką pracą i zaangażowaniem dają przykład innym rolnikom. Podczas tegorocznej Gali wręczono 7 statuetek Lubuskiego Złotego Kłosa.

 

Uroczystości 25-lecia Lubuskiej Izby Rolniczej były okazją do uhonorowania osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju rolnictwa na ziemiach polskich. Wręczone zostały odznaczenia – Brązowe Krzyże Zasługi nadane przez Prezydenta RP, odznaczenia przyznawane przez MRiRW – „Zasłużony dla Rolnictwa”. Osoby zasłużone w działaniach na rzecz samorządu rolniczego zostały decyzją Krajowej Rady Izb Rolniczych uhonorowane odznaczeniami „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”.

 

Kapituła odznaczeń Lubuskiej Izby Rolniczej przyznała medale „Zasłużony dla lubuskiego rolnictwa”. Wśród laureatów tego odznaczenia znalazła się Pani Teresa Grzywaczewska - doradca Zarządu TUW „TUW” ds. współpracy z organizacjami i stowarzyszeniami, która otrzymała złoty medal.

 

Laureatom Konkursu Złoty Kłos oraz uhonorowanym za działalność na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa i samorządu rolniczego składamy serdeczne życzenia sukcesów, cennych pomysłów oraz niesłabnącej energii do realizacji powziętych planów i zamierzeń.